En resa till Lunds Stifts vänstift i Tyskland 9-14 september

Tysklandsresa med SKUL

Tysklandsresa med SKUL 9-14 September

Nu är det snart dax den 9-14:e september åker vi iväg ett gäng för att träffa andra ungdomar i Tyskland på deras ungdomsfestival. Den 9-11 är det festival och efter det kommer vi åka norrut till olika församlingar och träffa ungdomsgrupper där. Låter detta som något du skulle vilja vara en del av? Fyll i enkäten som är länkad här så hör vi av oss i slutet av maj med besked.

Vi ser fram emot att höra från dig!

Medlemssidorna

Vårt digitala medlemssystem

Här har alla medlemmar en egen sida där de kan hålla kontakten med andra medlemmar, anmäla sig till arrangemang, med mera. På Medlemssidorna kan lokalavdelningen presentera sig och sina aktiviteter, varje distrikt har en egen sida och förbundet också.

Kom igång

Bli medlem i Svenska Kyrkans Unga

Svenska Kyrkans Unga är en öppen gemenskap av unga människor som vill upptäcka och dela kristen tro.