Bibeln på ett år

Bibelläsningspodd

Lyssna in dig på Bibeln

Välkommen till Svenska Kyrkans Ungas bibelläsningspodd. Här läser vi igenom bibeln under ett år. Varje dag läser vi en del från gamla, och en del från nya testamentet. Vi läser även en del från psaltaren och en del från ordspråksboken var dag.
Vi följer Anta utmaningens bibelläsningsplan.
Texter ur Bibel 2000 © Svenska Bibelsällskapet

Använd gärna QR-koden för att komma till podden.

Medlemssidorna

Vårt digitala medlemssystem

Här har alla medlemmar en egen sida där de kan hålla kontakten med andra medlemmar, anmäla sig till arrangemang, med mera. På Medlemssidorna kan lokalavdelningen presentera sig och sina aktiviteter, varje distrikt har en egen sida och förbundet också.

Kom igång

Bli medlem i Svenska Kyrkans Unga

Svenska Kyrkans Unga är en öppen gemenskap av unga människor som vill upptäcka och dela kristen tro.